Polsko-niemieckie »Dni muzyki nad Odrą« są perłą życia artystycznego i kulturalnego po obu stronach Odry. Liczne koncerty tworzą wspaniały emocjonalny klimat spotkania, wymiany i promowania kulturowego dialogu między Polakami i Niemcami. Dlatego też w 2018 roku »Dni muzyki nad Odrą« w pełni zasługują na motto »emocje«.

Dialog jako emocjonalny dyskurs różnych koncepcji wykorzystujemy owocnie w naszych koncertach i jesteśmy przekonani, że prezentujemy Państwu ciekawy program festiwalu. Dzięki naszej współpracy z konserwatoriami z Polski oraz z Berlina, Moskwy i Białorusi możemy przedstawić naszej publiczności muzyków na wysokim, międzynarodowym poziomie natomiast im zapewnić wyśmienite możliwości koncertowania. Repertuar koncertów sięga od muzyki baroku, klasycyzmu po romantyzm. Szczególnie cieszymy się, że dwoma występami program festiwalu wzbogacą młodzi muzycy z Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej.

Nasze koncerty znajdą swoją publiczność we Frankfurcie nad Odrą, Zielonej Górze, Berlinie, Münchebergu, Nowej Soli, Neuzelle, Gorzowie, Gubinie, Żarach, Eisenhüttenstadt, Friedersdorfie, Rzepinie, Schwedt nad Odrą, Sulechowie i Cottbus.

Bez naszych zaangażowanych sponsorów nie byłoby możliwe zaprezentowanie tak bogatego programu, szczególnie dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kasie Oszczędnościowej Oder-Spree oraz Ministerstwu Nauki, Badań Naukowych i Kultury Brandenburgii.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z festiwalowego programu »Dni muzyki nad Odrą« w roku 2018 w całym jego bogactwie i różnorodności.

Zapraszamy serdecznie.

 

Prof. Czesław Grabowski      

Howard Griffiths      

Peter Sauerbaum

Kierownictwo artystyczne Dni muzyki nad Odrą